קארין עדן- חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות

ניפוץ מיתוסים בעולם האמנות והתרבות; המונה ליזה- היופי- האמן המיוסר

קארין עדן מיתוסים 432214

אני קונה- משמע אני קיים: אמנות ותרבות כמוצר צריכה

קארין עדן 432214

יפן וסין: אמנות, מחאה ואופנה

432214 קארין עדן המזרח הרחוק

סיאסטה לטינית– גויה, בוטרו ופולחני אישיות

סיאסטה לטינית 432214

זוגות באמנות- סיפורי האהבה הגדולים

קרין ופרידה 432214

פאדו ואמנות בפורטוגל

קארין עדן פאדו 432214

על שלושה חטאים באמנות: גרגרנות (אוכל), חמדנות (כסף) ויהירות (מדע)

קארין אכול מדע וכסף 432214

אמנות הWOW: האמן כסופרסטאר, אמנות גדולה, טכניקה מפתיעה

קארין עדן וואו 432214

קארין עדן היא טיילת, חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות ותרבות חזותית, עם התמחויות באמנות מודרנית ועכשווית, מדיה חדשה ומגדר.

בעלת ניסיון עשיר בהוראה בפני קהלים שונים כמו גם באוצרות במוסדות שונים, כגון: מכון ויצמן, מוזיאון תל אביב לאמנות, גוגל, לימודי החוץ של האוניברסיטה העברית והאוניברסיטה הפתוחה, מכון אבשלום, משרד החוץ, קתדראות ברחבי הארץ, ועוד.

לאחר תקופת מחיה ולימודים אקדמיים בלונדון, ניו יורק ותל אביב, כיום מתגוררת בפורטו (פורטוגל) וכותבת דוקטורט על מוזיקת הפאדו המקומית (Fado) בהקשרים היסטוריים, חברתיים ומגדריים כפי שמתבטאים בתרבות החזותית (אמנות, אופנה, פרפורמנס ועוד).

כשהטרמינולוגיה השולטת בעידן הבום האינטרנטי הינה “ידידותי למשתמש”, “אינטראקטיביות”, ו”עשה זאת בעצמך (DIY)”, הקמתי בשנת 2016 את המיזם Get ARTYtude שעוסק בתרבות חזותית, אמנות וחינוך.
לב המיזם מבטא את דרך החשיבה שלי ואת החזון שעומד מול עיניי: להוסיף ערך לתרבות הבילוי ולהנגיש את השיח באופן חווייתי, מהנה, מעורר מחשבה ו…כן.. גם קצת שונה מפלטפורמות מסורתיות וקלאסיות..

כחלק מעבודתי בעולם האמנות הבחנתי במעבר הדרמטי שמאפיין אותו היום: מחוויה שמייצר האוצר לכדי חוויה שיוצר הקהל. מתוך כך, הרעיון המנחה אותי הינו לשלב בין התחומים: וידאו ארט, פרפורמנס, אמנות אינטראקטיבית, הרצאות, סיורים, מוסיקה, ספרות, אדריכלות, ועוד, על מנת לייצר “Gesamtkunstwurk”- יצירה אמנותית טוטאלית שנבנית על פי רצונו של הצופה.
את החיבה הזו לרב-תחומיות ביחד עם החשיבות של קיום שיח חווייתי, אני משתדלת לשלב גם בסיורים כדי שנצא נשכרים ושיכורים מעושר הדימויים.

בוגרת לימודי אמנות (BA) באוניברסיטת Slade School of Fine Art, לונדון, בוגרת לימודי המשך (BFA) באוניברסיטת Hunter College, ניו יורק, בוגרת לימודי תואר שני (MA) בתולדות האמנות, אוצרות ותרבות חזותית באוניברסיטת בן גוריון, וכעת במהלך לימודי תואר שלישי (PHD) באוניברסיטת פורטו, פורטוגל בתוכנית ללימודי מורשת תרבות, מוזאולוגיה ותולדות האמנות.

סגירת נגישות