קלאסי בלונדון – מאי 2020

נותרו שני מקומות אחרונים!

קלאסי בלונדון – 10-17 במאי 2020

8 ימים של מוסיקה קלאסית ואמנות בלונדון

ליווי והדרכה מוסיקלית: פרופ’ מיכאל מלצר

קונצרטים, ביקור במוזיאונים היפהפיים של העיר וסיורים בגלריות עם אמנות עכשווית – שילוב מושלם של מוסיקה קלאסית ואמנות

יום ראשון 10 במאי 2020

נמריא בטיסת אל על ישירה וסדירה ללונדון בשעות הבוקר המאוחרות. נגיע לעיר לונדון , בה נשהה 7 לילות במלון Court House חמישה כוכבים, הממוקם לפתחו של רחוב קרנבי המפורסם בסוהו של לונדון, בקרבת תחנת אוקספורד סירקוס, כיכר פיקדילי וכיכר טרפלגר.

בערב קונצרט הרקוויאם של מוצרט ברויאל אלברט הול.

The Really Big Chorus

קלאסי בלונדון – הצטרפו אלינו:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

יום שני 11 במאי 2020

בבוקר הרצאה במלון של פרופ’ מיכאל מלצר בנושא: הרקוויאם של מוצרט – על הסמליות, חוש-ההומור והכאב המאפיינים את מוסיקת-האבל של גדול מלחיני סוף המאה ה-18.

סיור יצירות מופת בנשיונל גלרי המקבילה האנגלית ללובר הצרפתי, ומקומן של עשרות מהיצירות החשובות בתבל. הנשיונל גלרי היא גולת הכותרת לכל מי שאוהב ומתעניין ב-Old Masters ואיך אפשר להבין אמנות עכשווית בלי נגיעה בתולדות האמנות? בביקורנו באוסף, נשוטט באולמות הפאר ונצפה ביצירותיהם של הגדולים ביותר: לאונרדו דה וינצ׳י, טיטיאן, ולאסקז, בוטיצ׳לי, קרווג׳ו ועוד טובים ורבים. נלך בעקבות הזמן החל מהאיקונות של ימי הביניים, יצירות המופת של הרנסאנס ועד למהפכות של המאה ה-19.

טיציאן: אהבה, תשוקה, מוות: 6 ציורים מיתולוגיים של גדול הציירים האירופאים בהזדמנות חד פעמית שלא תחזור על עצמה. ציורי המטמורפוזות של טיציאן, שהוזמנו ב-1551 ע”י המלך פיליפ השני ומבוססים על הטקסטים המיתולוגים של אוביד הן יצירות מופת המבטאות את מיטב כישרונו של גאון מספרי הסיפורים של דורו. לראשונה מזה ארבעה עשורים הם מאוחדים יחד בחדר אחד בחגיגה של צבע ותנועה סוחפת. תערוכה שפשוט אי אפשר לפספס.

בערב קונצרט של רביעיית טאקאץ’ האגדית בביצוע שתי חמישיות המיתרים של ברהמס בויגמור הול.

Titian, Rape of Europa, 1562, © Isabella Stewart Gardner Museum, Boston

יום שלישי 12 במאי 2020

רטרוספקטיבה לאנדי וורהול: לראשונה מזה 20 שנה – תערוכת הרטרוספקטיבה הענקית למי ששינה את פני האמנות העכשווית כפי שאנו מכירים אותה – אנדי וורהול. זוהי הזדמנות להכיר מקרוב את יצירותיו של ענק הפופ ארט וסלבריטי בפני עצמו בתערוכה מקיפה שמכילה כמה מיצירותיו האיקוניות ביותר לצד יצירות נדירות ופחות מוכרות מההיסטוריה האמנותית של וורהול.

סיור במוזיאון הטייט מודרן. אולי המוזיאון לאמנות החשוב ביותר באירופה. טייט מודרן הוא השחקן המוביל מזה שני עשורים בעולם האמנות, עם אוסף אמנות עכשווית בין הגדולים בעולם, ומי שעיצב את זהותם של כמה מגדולי האמנים בדורנו. המוזיאון, שנבנה על גבי תחנת כח איקונית מהמאה ה-19, הוא פנינת חן ארכיטקטונית ששום ביקור בלונדון לא שלם בלעדיה. נבקר באוסף הקבוע של המוזיאון ונסיים בנקודת התצפית המהממת שנבנתה זה עתה במתחם החדש של המוזיאון.

בערב האופרה “לה בוהם” באופרה המלכותית ‘קובנט-גארדן’.

Tate Modern רטרוספקטיבה לאנדי וורהול

Tate Modern רטרוספקטיבה לאנדי וורהול

יום רביעי 13 במאי 2020

בבוקר הרצאה במלון של פרופ’ מיכאל מלצר: בטהובן המהפכן – ההלחנה הסימפונית של בטהובן.

סיור מודרך בטייט בריטן: אבן הברקת של מוסדות האמנות בלונדון, הטייט בריטן אמנם פחות מוכר מאחיו המודרני הטייט מודרן אבל כבודו במקומו מונח והוא נחשב לאחד האוספים המשמעותיים ביותר הקיימים בעיר, המתמקד בהיסטוריה של האמנות הבריטית. נבקר באוסף ההסטורי ונראה את יצירות המופת של הפרה רפאליטים, שציוריהם השפיעו על דורות של אמנים (טולקין, מחבר שר הטבעות היה ידוע באהבתו העזה לציורים אלו). נגלה את יצירותיהם של כמה מגדולי האומה הבריטית לאורך המאה ה-20: הנרי מור, פרנסיס בייקון, טרנר ורבים וטובים אחרים. ולקינוח, נסייר בין יצירות המופת העכשוויות שנוצרו בחמישים השנה האחרונות בסצנה הבריטית.

אוברי בירדסלי: פרובוקטור, קומי, גרוטסקי. אוברי בירדסלי הוא בהחלט הילד החריג של עולם האמנות הוויקטוריאני. חתימת ידו והשפה המקורית שלו הפכו אותו עוד בימי חייו לאחד מהאמנים המפורסמים בזמנו, שהצליח בצורה כה מדויקת לתפוס את מהות החברה בה הוא חי, שילוב של יופי וכיעור, פוריטניות ותשוקה חבויה. ומעל הכל אלגנטיות וחן שכבר אי אפשר למצוא בימינו. זוהי הרטרוספקטיבה הראשונה מאז 1966, והזדמנות לגלות את אחד הרשמים המעולים של המאה ה-19.

בערב ארוחת ערב משותפת במסעדה.

יום חמישי 14 במאי 2020

הבריטיש מוזיאום: ברוכים הבאים למוזיאון הראשון בעולם! ה-British Museum הוא כה גדול שגם שבוע של סיורים לא יספיקו להכיר את כמויות הידע העצומות שהוא מכיל. זהו המוזיאון בה׳ הידיעה, אשר במשך כמעט 300 שנה אוסף ומשמר ידע תרבותי. נתהלך בתוך מסדרונות התהילה של ערש התרבות היוונית, נעצור לביקור במחלקה האפריקאית, ונראה איך ידע תרבותי הוא גם כח פוליטי רב משמעות.

מוזיאון ויקטוריה ואלברט הוקם בידי האחת והיחידה המלכה ויקטוריה, מי שהנהיגה ופיקדה בזמנה על מחצית מן העולם במאה ה-18. ה-Victoria and Albert Museum הוא כעין מחוות אהבה נצחית לבעלה שהיה ידוע בחיבתו לאמנויות היפות. קצרה היריעה מלתאר את העושר של אחד מהמוזיאונים המרהיבים בעיר, עם אוסף של למעלה מ-2 מיליון אובייקטים שונים, הסוקרים כל תחום של אמנויות העיצוב והאמנות. נתחיל בסיור Highlights בתערוכת הקבע, נדבר על ההיסטוריה הייחודית של המוזיאון ונצפה בכמה מהאוספים היפים ביותר שקיימים בו. נעצור במחלקה ההודית ונשמע סיפורים על אימפריות מתמוטטות ואובייקטים גנובים. נציץ לשטיח העתיק בעולם ונסיים בכמה ציורים נדירים של רפאל הצייר הרנסאנסי הידוע.

בערב הסימפוניות של בטהובן בניצוח ג’ון אליוט גארדינר באולם ה-Barbican.

מוזיאון ויקטוריה ואלברט photo by Duro Olowu

אמנות רחוב במזרח לונדון

יום שישי 15 במאי 2020

בבוקר הרצאה במלון של פרופ’ מיכאל מלצר: בטהובן הרומנטיקן והפילוסוף – על הסדר בתוך התוהו ובוהו של תקופתו המאוחרת של הגאון הסובל.

סיור בסצנת אמנות הרחוב באיזור שכונת שורדיץ: מזרח לונדון הוא עולם כל כך אחר ממערב ומרכז לונדון, שלפעמים לונדונים מהמזרח צוחקים בטענה שצריך לזכור לקחת פספורט בשביל לעבור לצד השני של העיר. את היום נפתח בסיור יחיד במינו בסצינת אמנות הרחוב הייחודית כל כך לאיזור. נבקר בכמה מהציורים המפורסמים של טובי אמני הגרפיטי ונדבר על הפוליטיקה הנסתרת שבין אמנות שוליים למיינסטרים האמנותי. נסיים את הסיור באיזור שכונת שורדיץ הצעירה והתוססת, עם מגוון חנויות הוינטג׳, חנויות המעצבים והמסעדות ההודיות הוותיקות של שוק בריק ליין.

תזמורת פילהרמוניה בביצוע “כרמינה בוראנה” ברויאל פסטיבל הול.

מקהלת מונטוורדי

יום שבת 16 במאי 2020

סיור גלריות – שכונת Mayfair ממרכז הגלריות המרכזי של לונדון, בו שוכנות הגלריות המסחריות הגדולות בעיר. הזדמנות חשובה לראות את המתרחש בקדמת הבמה העכשווית של עולם האמנות המקומי. נדבר על הקשרים החבויים שקושרים אמנות וממון, ונבקר בתערוכות של גדולי האמנים הפועלים כיום.

בערב קונצרט התשיעית של בטהובן בניצוח ג’ון אליוט גארדינר ומקהלת מונטוורדי באולם ה-Barbican.

יום ראשון 17 במאי 2020

נצא בטיסת צהריים ישירה חזרה משדה התעופה הית’רו של לונדון לשדה התעופה בן גוריון בארץ.

* הזכות לשינויים שמורה למארגנים

Venus and Mars – National Gallery

מה כלול במחיר הנסיעה

 • טיסות ישירות בחברת אל על ללונדון הית’רו וחזרה.
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש.
 • מלון Court House חמישה כוכבים במרכז לונדון על בסיס B&B.
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת ‘שמים הפקות בינלאומיות’.
 • מלווה מוסיקלי: פרופ’ מיכאל מלצר
 • סיורי אמנות מודרכים עם בר ירושלמי, אוצר ויועץ לענייני אמנות וחגית קהן, מרצה לאמנות.
 • מפגש מקדים בישראל לפני הנסיעה
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים
 • כרטיסים לכל המופעים והקונצרטים
 • ארוחה משותפת במסעדה
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית בהדרכות
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון

הצטרפו אלינו:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות