פסח קלאסי בלונדון – אפריל 2019

פסח קלאסי בלונדון – 22-29 לאפריל 2019

8 ימים בלונדון בפסח – שילוב מושלם של מוסיקה קלאסית ואמנות

ליווי והדרכה מוסיקלית: המנצח הבינלאומי דורון סלומון

קונצרטים, בלט, ביקור במוזיאונים היפיפיים של העיר וסיורים בגלריות עם אמנות עכשווית

יום שני, 22 באפריל 2019

נמריא בטיסת אל על ישירה וסדירה ללונדון בשעות הבוקר המאוחרות. נגיע לעיר לונדון, בה נשהה 7 לילות במלון Court House – מלון חמישה כוכבים, הממוקם לפתחו של רחוב קרנבי המפורסם בסוהו של לונדון, בקרבת תחנת אוקספורד סירקוס, כיכר פיקדילי וכיכר טרפלגר.

ארוחת ערב משותפת.

פסח קלאסי בלונדון – הצטרפו אלינו:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

Borough Market

יום שלישי, 23 באפריל 2019

סיור במוזיאון הטייט מודרן. אולי המוזיאון לאמנות החשוב ביותר באירופה. טייט מודרן הוא השחקן המוביל מזה שני עשורים בעולם האמנות, עם אוסף אמנות עכשווית בין הגדולים בעולם, ומי שעיצב את זהותם של כמה מגדולי האמנים בדורנו. המוזיאון, שנבנה על גבי תחנת כח איקונית מהמאה ה-19, הוא פנינת חן ארכיטקטונית ששום ביקור בלונדון לא שלם בלעדיה. נבקר באוסף הקבוע של המוזיאון ונסיים בנקודת התצפית המהממת שנבנתה זה עתה במתחם החדש של המוזיאון.

Borough Market – נסתובב באחד מהשווקים העתיקים והתוססים ביותר של לונדון עוד מהמאה ה-12. השוק העירוני שהיה למושא צילום של “יומנה של בריג׳יט ג׳ונס” וסדרת “הארי פוטר”, הוא חוויה של צבעים וריחות שאין לפספס. עם מגוון של דוכני אוכל מכל סוג וטעם, נתהלך בינות קשתות הברזל בנות המאה ה-18, נטעם מהקפה הטוב בעיר של Cafe Monmouth ונאכל מכל הבא ליד.

Hayword Gallery – אחד מחללי האמנות החשובים בלונדון, ואתר חובה שמציג את התערוכות הטובות בעיר. זוהי הזדמנות לראות דוגמא נדירה לארכיטקטורה ברוטליסטית ששרדה משנות ה-60, והדרך שבה לונדון משלבת חדש וישן. בזמן ביקורנו נבקר בתערוכת הרטרוספקטיבה של דיאן ארבוס, אחת מהצלמות המשפיעות במאה ה-20, שצילמה ותיעדה את חייהם של דמויות השוליים של ניו יורק התחילת המאה, בדרך נעצור בתערוכה נוספת של האמן האלג׳ירי העכשווי קדר אטיה, אחד האמנים המסקרנים בימים אלו בסצנה העולמית, ונדבר על הקשר בין קולוניאליזם, אמנות ותיקון חברתי.

בערב קונצרט קאמרי – שומאן ופורה עם חמישייה קאמרית באולם ויגמור.

Madonna – Edvard Munch

מוזיאון טייט

יום רביעי, 24 באפריל 2019

סיור ב-וולקאם קולקשיין לכל מי שחושבים שהם כבר מכירים את לונדון. ה-Wellcome Collection הינה פינה חבויה בצפון העיר. המוזיאון שנפתח ב-2007 מאכלס את אחד מהאוספים המיוחדים והביזאריים ביותר שידעה העיר, הקושר בין אמנות רפואה ומדע. נסתובב בתערוכת הקבע ונחקור מומיות מיובשות, חפצי אמנות נדירים ואפילו צעצועי מין מהתקופה הרומאית! לאחר מכן נעבור לתערוכה המדוברת Mirrors and Smokes, העוסקת בהיסטוריה של הקסם והאשליות. נצפה באובייקטים קסומים של האשליינים הגדולים בהיסטוריה המודרנית (על הודיני שמעתם?), תיעודים של צילום רוחות מהמאה ה19 וניסויים פסיכולוגים הזויים. חוויה מרתקת לכל חובבי האיזוטריה ביניכם.

הבריטיש מוזיאום – ברוכים הבאים למוזיאון הראשון בעולם! ה-British Museum הוא כה גדול שגם שבוע של סיורים לא יספיקו להכיר את כמויות הידע העצומות שהוא מכיל. זהו המוזיאון ב-ה’ הידיעה, אשר במשך כמעט 300 שנה אוסף ומשמר ידע תרבותי. נתהלך בתוך מסדרונות התהילה של ערש התרבות היוונית, נעצור לביקור במחלקה האפריקאית, ונראה איך ידע תרבותי הוא גם כח פוליטי רב משמעות.

לאחר מכן נעצור לביקור בתערוכת הרטרוספקטיבה הגדולה של אחד הגדולים ביותר, אדוארד מונק, מי שהיטיב לבטא את התהומות הנפשיים של החיים במאה ה-20, ואת זוועות המלחמה. זוהי התערוכה הגדולה ביותר של עבודות ההדפס של מונק, והזדמנות נדירה לראות עבודות מקוריות של גדול יוצרי התחריטים המודרניים.

בסיום היום – ערב חופשי.

סרפנטיין גלרי

יום חמישי, 25 באפריל 2019

מוזיאון ויקטוריה ואלברט – הוקם בידי האחת והיחידה המלכה ויקטוריה, מי שהנהיגה ופיקדה בזמנה על מחצית מן העולם במאה ה-18. ה-Victoria and Albert Museum הוא כעין מחוות אהבה נצחית לבעלה שהיה ידוע בחיבתו לאמנויות היפות. קצרה היריעה מלתאר את העושר של אחד מהמוזיאונים המרהיבים בעיר, עם אוסף של למעלה מ-2 מיליון אובייקטים שונים, הסוקרים כל תחום של אמנויות העיצוב והאמנות.
נתחיל בסיור Highlights בתערוכת הקבע, נדבר על ההיסטוריה הייחודית של המוזיאון ונצפה בכמה מהאוספים היפים ביותר שקיימים בו. נעצור במחלקה ההודית ונשמע סיפורים על אימפריות מתמוטטות ואובייקטים גנובים. נציץ לשטיח העתיק בעולם ונסיים בכמה ציורים נדירים של רפאל הצייר הרנסאנסי הידוע.

סרפנטיין גלרי – נמשיך ברגל להייד פארק, הריאה הירוקה של מערב לונדון. נדבר על ההיסטוריה הייחודית של המקום ומשם נצעד אל לב ליבו של הפארק, גלריית סרפנטיין הידועה. מוסד ציבורי שמציג את השמות הגדולים של עולם האמנות העכשווית. נצעד בין שני הביתנים של הגלריה ונראה את אחד מהמבנים הראשונים שעיצבה הארכיטקטית זאהה חדיד, מי שהיתה הקול הבועט של עולם הארכיטקטורה עד למותה הפתאומי לפני כמה שנים. בסיום, יהיה ניתן לשבת בקפה המעוצב של הגלריה, חוויה עיצובית לכל אוהבי הדבר.

בערב – קונצרט “הבולרו של ראוול” עם התזמורת הסימפונית של לונדון באולם ה-Barbican.

הבלט “רומאו ויוליה”

יום שישי, 26 באפריל 2019

סיור גלריות – שכונת Mayfair ממרכז הגלריות המרכזי של לונדון, בו שוכנות הגלריות המסחריות הגדולות בעיר. הזדמנות חשובה לראות את המתרחש בקדמת הבמה העכשווית של עולם האמנות המקומי.
נתחיל את סיורנו ב- Photographer’s Gallery, חלל אמנות המוקדש לצילום עכשווי, משם נמשיך לסיור רגלי בין הגלריות שקובעות את הטעם לעשירי העולם Pace gallery, Hauser&Wirth, Victoria Miro, ועוד.
נדבר על הקשרים החבויים שקושרים אמנות וממון, ונבקר בתערוכות של גדולי האמנים הפועלים כיום.

סיור יצירות מופת בנשיונל גלרי – המקבילה האנגלית ללובר הצרפתי, ומקומן של עשרות מהיצירות החשובות בתבל.

הנשיונל גלרי היא גולת הכותרת לכל מי שאוהב ומתעניין ב-Old Masters ואיך אפשר להבין אמנות עכשווית בלי נגיעה בתולדות האמנות? בביקורנו באוסף, נשוטט באולמות הפאר ונצפה ביצירותיהם של הגדולים ביותר: לאונרדו דה וינצ׳י, טיטיאן, ולאסקז, בוטיצ׳לי, קרווג׳ו ועוד טובים ורבים. נלך בעקבות הזמן החל מהאיקונות של ימי הביניים, יצירות המופת של הרנסאנס ועד למהפכות של המאה ה-19.

בערב הבלט “רומאו ויוליה” עם הבלט המלכותי ותזמורת האופרה המלכותית של לונדון.

יום שבת, 27 באפריל 2019

יום במזרח העיר – מזרח לונדון הוא עולם כל כך אחר ממערב ומרכז לונדון, שלפעמים לונדונים מהמזרח צוחקים בטענה שצריך לזכור לקחת דרכון בשביל לעבור לצד השני של העיר. את היום נפתח בסיור יחיד במינו בסצינת אמנות הרחוב הייחודית כל כך לאזור. נבקר בכמה מהציורים המפורסמים של טובי אמני הגרפיטי ונדבר על הפוליטיקה הנסתרת שבין אמנות שוליים למיינסטרים האמנותי.

נסיים את הסיור באיזור שכונת שורדיץ הצעירה והתוססת, עם מגוון חנויות הוינטג׳, חנויות המעצבים והמסעדות ההודיות הוותיקות של רחוב בריק ליין.

לאחר מכן נמשיך אל גלריית White Chapel הגלריה הציבורית הראשונה בלונדון ותחנת תצוגה חשובה לאמנים הצעירים של היום. נבקר בתערוכתה של סופיה אל-מריה, אמנית וידאו אמריקאית-קטארית צעירה שמתעסקת רבות במיתולוגיות פמיניסטיות נעלמות, ונשוחח על מקומן של אמניות נשים בעולם האמנות, והדרך שבה מוזיאונים ומוסדות מספרים את ההיסטוריה של תולדות האמנות.

בערב קונצרט עם התזמורת הפילהרמונית של לונדון: ברהמס, אלגר ושטראוס בניצוחו של ולדימיר יורובסקי והפסנתרן יפים ברונפמן.

אמנות רחוב במזרח לונדון

יום ראשון, 28 באפריל 2019

יום חופשי.

בערב קונצרט עם תזמורת הפילהרמוניה בניצוחו של ולדימיר אשכנזי: סימפוניה מס’ 10 של שוסטקוביץ’ ועוד.

יום שני, 29 באפריל 2019

נצא בטיסת צהריים ישירה חזרה משדה התעופה הית’רו של לונדון לשדה התעופה בן גוריון בארץ.

* הזכות לשינויים שמורה למארגנים

Venus and Mars – National Gallery

מה כלול במחיר הנסיעה

 • טיסות ישירות בחברת אל על ללונדון הית’רו וחזרה.
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש.
 • מלון Court House חמישה כוכבים במרכז לונדון על בסיס B&B.
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת ‘שמים הפקות בינלאומיות’.
 • מלווה מוסיקלי: מאסטרו דורון סלומון
 • סיורי אמנות מודרכים עם בר ירושלמי, אוצר ויועץ לענייני אמנות
 • מפגש מקדים בישראל לפני הנסיעה
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים
 • כרטיסים לכל המופעים והקונצרטים
 • ארוחה משותפת
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית בהדרכות
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון

פסח קלאסי בלונדון – הצטרפו אלינו:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות