פסח קלאסי בלונדון – תוכנית מוסיקלית – 22-29 לאפריל 2019

23 באפריל 2019, יום שלישי
קונצרט קאמרי – שומאן ופורה עם חמישייה קאמרית באולם ויגמור

חמישייה מופלאה, הכוללת שנים מהשמות ה”לוהטים” היום בתחומם: הצ’לן האנגלי סטיבן איסרליש והויולן הישראלי (ויולן ראשון בתזמורת הפילהרמונית של ברלין וברביעיית ירושלים) עמיחי גרוס. התכנית מורכבת ממיטב המוסיקה הגרמנית והצרפתית-שומן ופורה.

אולם וויגמור, בו יתקיים הקונצרט, נחשב כאחד האולמות המבוקשים והיוקרתיים ביותר למוסיקה קאמרית, הן בזכות האקוסטיקה הנפלאה, והן בזכות העיצוב המיוחד שמקרין אווירה מיוחדת בקונצרט.

בהשתתפות:
Steven Isserlis צ’לו
Veronika Eberle כינור
Arisa Fujita כינור
Amihai Grosz ויולה
Connie Shih פסנתר

בתוכנית:

ר. שומאן פנטזיה אופ. 73
ג. פורה חמישיית פסנתר מס. 1 ברה מינור אופ. 89
ג. פורה רומנסה אופ. 69
ג. פורה אלגיה אופ. 24
ר. שומאן רביעיית פסנתר במי במול אופ. 47

25 באפריל 2019, יום חמישי
קונצרט “הבולרו של ראוול” עם התזמורת הסימפונית של לונדון באולם ה-Barbican

התזמורת הסימפונית של לונדון בתכנית מרתקת מיצירות רוול. נאמר כבר שהמוסיקה הספרדית הטובה ביותר נכתבה על יד צרפתים (כמו האופרה “כרמן ” של ביזה, או איבריה של דביסי). גם מי שחולק על כך, יסכים שהקסם הספרדי ביצירות קונצרט זה הוא סוחף, החל מהרפסודיה הספרדית שמצטטת מוסיקה אנדלוסית בהרמוניות החושניות והתזמור הצבעוני האופייני לרוול, דרך אחת היצירות הפופלריות ביותר בספרות המוסיקה- הבולרו, וכלה באופרה “השעה הספרדית” – עלילה מרתקת המתרחשת בספרד של המאה ה-18 ומלאה הפתעות בעלילה ובמוסיקה.

בתוכנית:

מ. ראוול רפסודיה ספרדית
מ. ראוול בולרו
מ. ראוול השעה הספרדית

26 באפריל 2019, יום שישי
הבלט “רומאו ויוליה” עם הבלט המלכותי ותזמורת האופרה המלכותית של לונדון

אחת מלהקות הבלט הידועות בעולם, מלווה בתזמורת הבלט המפוארת, בביצוע המוסיקה האלמותית של פרוקופייף למחזהו של שקספיר-“רומאו ויוליה”, במופע מלא דרמה, אהבה, יצרים ומאבקים. מופע בלתי נשכח עם טובי הרקדנים בעולם.

27 באפריל 2019, יום שבת
קונצרט עם התזמורת הפילהרמונית של לונדון: ברהמס, אלגר ושטראוס בניצוחו של ולדימיר יורובסקי והפסנתרן יפים ברונפמן

התזמורת הפילהרמונית של לונדון, בניצוח מנהלה המוסיקאלי ולדימיר יורובסקי, יבצעו את הקונצ’רטו השני של ברהמס לפסנתר עם הפסנתרן הישראלי יפים ברונפמן  – אחד הוירטואוזים המוערכים בעולם בין היתר בגלל ביצועיו ליצירות ברהמס, כמו גם רגישותו לסגנונות שונים.

בנוסף, יצירת מופת שלא מרבים לשמוע בארץ, וזו הזדמנות פז להכיר את אחת מיצירות הפאר של הרומנטיקה האנגלית, “פלסטף” של אדוורד אלגר על פי גיבורו הקומי של שקספיר. לסיום, הפואמה הסימפונית המקסימה של שטראוס – טיל אוילנשפיגל. יורובסקי הוא אחד המנצחים המרתקים והמבוקשים בעולם, והקונצרטים בניצוחו מצטיינים בגישה רעננה ושלמות בלתי מתפשרת.

בתוכנית:

י. ברהמס קונצ’רטו לפסנתר מס’ 2
א. אלגר פלסטף
ר. שטראוס טיל אולנשפיגל של מרי פרנקס

28 באפריל 2019, יום ראשון
קונצרט עם תזמורת הפילהרמוניה בניצוחו של ולדימיר אשכנזי: סימפוניה מס’ 10 של שוסטקוביץ’ ועוד

על שורת התזמורות הלונדוניות המפוארות כמו הסימפונית והפילהרמונית של לונדון, נמנית גם תזמורת פילהרמוניה, שבין מנהליה המוסיקאליים כיהנו ענקים כמו אוטו קלמפרר, הרברט פון קראיין וריקרדו מוטי. מנצח הכבוד שלה, ולדימיר אשכנזי, ינצח על תכנית רוסית (מוסיקה בה רכש שם עולמי כמנצח וגם כפסנתרן): הפתיחה הידועה של גלינקה לאופרה “רוסלן ולודמילה”, הקונצ’רטו לכינור של גלזונוב בביצועה של הכנרת המבריקה – זוכת פרסים בינלאומיים רבים וסולנית מבוקשת במקומות היוקרתיים ביותר – אסתר יו, והסימפוניה המונומנטלית של שוסטקוביץ’ – העשירית.

זוהי יצירה וירטואוזית המהווה אתגר לכל תזמורת – אתגר טכני ואמוציונלי. הביצוע של אשכנזי ותזמורת פילהרמוניה מבטיח חוויה חד פעמית שאסור להחמיץ.

בתוכנית:

מ. גלינקה אוברטורה, רוסלן ולודלמילה
א. גלזונוב קונצ’רטו לכינור
ד. שוסטקוביץ’ סימפוניה מס’ 10

אסתר יו

הצטרפו אלינו לקלאסי בלונדון, פסח 2019

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות