קלאסי בפריז – 2019

אזלו כל המקומות! עדיין לא מאוחר להצטרף אלינו לנסיעות נפלאות אחרות…

או אולי…

דניאל בארנבוים, לואי ויטון ולאונרדו דה וינצ’י נפגשים בפריז

8 ימים של קונצרטים מופלאים ואמנות
במוזיאונים הנחשקים של פריז

תאריכי הנסיעה: 29 באוקטובר עד 5 בנובמבר 2019

יום שלישי, 29 באוקטובר 2019

נמריא בשעה 09:00 בטיסה ישירה של חברת אל על לשדה התעופה שארל דה גול. הגעה למלון סופיטל פריז בשער הניצחון (מלון 5 כוכבים) וסיור היכרות באזור.

בערב האופרה מאדאם באטרפליי בנשיונל אופרה של פריז – חווית ה”גראנד אופרה” האיטלקית מפרי עטו של ג’יאקומו פוצ’יני, אחד מנכסי צאן הברזל של האופרה בבימוי הבמאי עטור הפרסים, שכונה “אמן התיאטרון המקורי ביותר (באמריקה) – ואולי אפילו בעולם” ע”י הניו יורק טיימס, רוברט וילסון.

יום רביעי, 30 באוקטובר 2019

מאז שנפתח בשנות ה-70, מרכז פומפידו הוא שם נרדף לחשיבה עכשווית ופורצת גבולות. הארכיטקטורה הפוסט מודרניסטית והמשונה מייצרת כבר 30 שנה ויכוחים ודיונים אין ספור, ורק מוכיחה את הרלוונטיות שלו בתרבות ההווה. במהלך הביקור נבקר באוסף הקבוע והנדיר של המוזיאון, הכולל כמה מהיצירות החשובות של טובי האמנים העכשוויים. נלך לאורך המאה ה-20 וה-21 וננסה להבין לרגע משהו על ההיסטוריה של האמנות בראי המאורעות הגדולים של המאה האחרונה.

חציו השני של הסיור יוקדש לתערוכת הרטרוספקטיבה לאחד הציירים החשובים ביותר של זמננו: פרנסיס בייקון, מי שנחשב לילד הרע של הציור, שיצירתו וחייו הם כדוגמה למחשכי הכאב והתשוקה של הנפש האנושית. הזדמנות חד פעמית להתבונן באמת ביצירתו של צייר גדול.

הרצאה של ד”ר בני סלוחין במלון.

בערב קונצרט: 4 סונטות מתוך מחזור הסונטות לפסנתר מאת ל.ו. בטהובן בביצוע דניאל בארנבוים.

מוזיאון הלובר

מאדאם באטרפליי

יום חמישי, 31 באוקטובר 2019

הלובר: אם יש מוזיאון אחד בעולם שצריך לבקר בו זה הלובר. מה שהיה בעבר מקום משכנם של מלכים ומלכות, הפך לאחר המהפכה הצרפתית למוזיאון הראשון בעולם שנפתח לציבור. גם אם ביקרתם בו בעבר, הלובר תמיד טומן בחובו הפתעות נעלמות. נבקר באיזור הארכיאולוגי של המוזיאון ונראה את שרידי המבצר שעליו נבנה, נשוטט בין מסדרונות המלוכה העתיקים ונגלה כמה מיצירות המופת של כל הזמנים ונקנח במבט אל כמה מגדולי אולימפוס האמנות: מיכלאנג׳לו, דלקרואה, ז׳ריקו ועוד.

הרצאה של ד”ר בני סלוחין במלון.

בערב קונצרט מיצירות וובר, בטהובן ושוסטקוביץ’ עם תזמורת הרדיו הבאווארי ממינכן, המנצח מארי יאנסונס והפסנתרן רודולף בוכבינדר.

ליאונרדו דה וינצ’י

מוזיאון דורסיי

יום שישי, 1 בנובמבר 2019

בבוקר הרצאה של ד”ר בני סלוחין במלון.

סיור במוזיאון דורסיי מבנה שהתחיל את דרכו כאחת מתחנות הרכבת העמוסות של פריז, והומר למוזיאון בשנות ב80 המאוחרות על ידי הנשיא ז׳אק שיראק. מדובר באחת מפנינות החן האדריכליות של סוף המאה ה19, עם קירות זכוכית מעוצבות בעבודות ברזל ואורלוגין ענקי שעודנו פועל. זהו גם האוסף הגדול ביותר בעולם של אמנות אימפרסיוניסטית, בית ליצירתם של גדולי המהפכנים של תקופתם: סזאן, מונה, ואן גוך, רנואר, ועוד. במהלך הסיור נבקר באוסף ונדבר על האופן שבו סללו אותם ציירים גדולים את הדרך בה אנו מתבוננים בציור, ומתוכו – אל העולם.

צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

יום שבת, 2 בנובמבר 2019

מוזיאון לואי ויטון ממוקם בעוביו של יער בולון בפאתי פריז. Fondation Louis Vuitton הוא אוצר חבוי ומקור עליה לרגל למאות אלפי אוהבי ארכיטקטורה ואמנות.

המוזיאון, שנוסד ב-2006 בידי חברת לואי ויטון המפורסמת, נחנך באוקטובר 2014 והתפרסם בזכות האדריכל המפורסם בעולם שעיצב אותו: פראנק גרי, שידוע בתור האדריכל של כמה מפלאי העולם האדריכליים כיום, ביניהם מוזיאון הגוגנהיים בבילבאו ואולם הקונצרטים של וולט דיסני בלוס אנג׳לס.

במהלך הביקור נסקור את הבניין הידוע, ונסייר בתערוכת האוסף של המוזיאון, שחלקו השתייך ללואי ויטון עצמו וכולל כמה מהשמות הגדולים בעולם האמנות של המאה ה-21.

 

בערב קונצרט עם דניאל בארנבוים מנצח על תזמורת ה-“שטאט קאפלה” מברלין בביצוע סימפוניות 1 ו-2 מאת ברהמס.

יום ראשון, 3 בנובמבר 2019

סיור גלריות: רובע המארה הוא אחד מהרובעים העתיקים ביותר של העיר, ביתם של משפחות האצולה במאה ה-17, סוחרים ובעלי מלאכה, ולקראת סוף המאה ה-19, מרכזה של הקהילה היהודית בפריז. המארה הוא כמו תל של היסטוריה, מכיל בחובו שרידים מכל שכבותיה התרבותיים של העיר. זהו גם האזור המרכזי לבילוי, אופנה ואוכל בעיר, והיכן שמיצבו עצמן כמה מהגלריות המסחריות גדולות ביותר בעולם, הזדמנות חשובה לראות את המתרחש בקדמת הבמה העכשווית של עולם האמנות המקומי.

נתחיל בסיור רגלי בין הגלריות שקובעות את הטעם לעשירי העולם, נדבר על הקשרים החבויים שקושרים אמנות וממון ונבקר בתערוכות של גדולי האמנים הפועלים כיום.

לאחר מכן נמשיך אל מוזיאון פיקאסו. המוזיאון, שנחנך מחדש לפני כמה שנים בלבד הוא מקום עלייה לרגל לרבים ממעריציו של הצייר המפורסם ומכיל יותר מ-3000 פריטים מעזבונו של האמן.

זוהי הזדמנות בלתי רגילה להכיר יצירות מוכרות ומוכרות פחות של האמן, ובעיקר לכל מי שרוצה להבין מדוע פיקאסו הפך להיות האמן הידוע ביותר בעת החדשה, ומה הופך אותו לרלוונטי גם היום, 50 שנה לאחר מותו.

בערב ארוחה משותפת במסעדה.

Philharmonie de Paris

יום שני, 4 בנובמבר 2019

יום חופשי בפריז.

סר אנטוניו פאפאנו מנצח על תזמורת “סנטה צ’יצ’יליה” מרומא

סולנית: מרתה ארגריך – פסנתר

קארל מריה פון וובר – הפתיחה “אוריינטה”
פרדריק שופן – קונצ’רט לפסנתר מס’ 1
רוברט שומן – סימפוניה מס’ 2

הפסנתרנית הנודעת מרתה ארגריך מביאה את האש האגדית שלה לביצוע הקונצ’רטו לפסנתר מאת שופן, יצירה המשלבת אתגר מוסיקלי לצד דרמה מוסיקלית ומלודיות נפלאות ובלתי נשכחות. ערב שהוא רומנטיקה במיטבה.

יום שלישי, 5 בנובמבר 2019

טיסת אל על ישירה בצהריים משדה התעופה שארל דה גול לבן גוריון בארץ.

צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

החבילה כוללת:

 • טיסות ישירות בחברת אל על לפריז (שארל דה גול) וחזרה
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש
 • מלון סופיטל פריז – חמישה כוכבים במרכז פריז על בסיס B&B
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת ‘שמים הפקות בינלאומיות’
 • ליווי והרצאות מוסיקליות של ד”ר בני סלוחין – סולן, טרומבוניסט, מתמטיקאי
 • סיורי אמנות מודרכים עם בר ירושלמי אוצר ויועץ לענייני אמנות וחגית קהן, מרצה לאמנות לסיורים בארץ ובחו”ל
 • מפגש מקדים בישראל לפני הנסיעה
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים
 • כרטיסים לכל הקונצרטים
 • ארוחה משותפת
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית בהדרכות
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון
*** הזכות לשינויים שמורה למארגנים

סגירת נגישות