רוני בוסין

רוני בוסיןרוני הוא מדריך טיולים ישראלי בניו אורלינס. הוא ביקר בה לראשונה ב-2013 והתאהב בעיר המרתקת הזו. מאותו הרגע הוא נהפך לחוקר של העיר ולמד אותה לעומק עד שהחליט לעשות את הקפיצה ולעבור לגור בה לפני כשלוש שנים. כישראלי הוא גילה בניו אורלינס משהו שמזכיר את הארץ – מקום של מהגרים, עם תרבויות מכל העולם, ואולי הדבר שהכי דומה הוא החוסר בגינונים רשמיים והתרבות הבין-אישית החמה. התשוקה של רוני היא להכיר את העיר לאלה שמבקרים בה לראשונה, ובמיוחד לגלות אותה לישראלים.

רוני עוסק בתחום של סיפור סיפורים והופעה בפני קהל למעשה כל החיים, אך באופן יותר מעמיק מאז 2008 כשגר בסן פרנסיסקו וגילה את הארגון טוסטמאסטרס אינטרנשיונל, המפתח כישורי נאום, חשיבה ביקורתית ואלתור. הוא היה חבר ובעל תפקיד בשלושה מועדוני טוסטמאסטרס לאורך השנים – סן פרנסיסקו, תל אביב ומודיעין. בניו אורלינס, בנוסף לעבודה כמדריך טיולים, רוני מתאמן ומופיע ב-The New Movement, מועדון אימפרוביזציה מקומי.

כמדריך טיולים בניו אורלינס, רוני ממשיך לחקור את העיר כל השנה, והתחומים בהם הוא מתמקד לאחרונה הינם ההיסטוריה של הספורט בעיר – מתקופת הילידים האמריקנים, דרך התנועה לזכויות האזרח ועד לימינו אנו, ההיסטוריה היהודית – כולל תרומת יהודי ניו אורלינס לפיתוח הישוב היהודי בארץ במאה ה-19, ולהקמת המדינה ב-1948, וכבר מעל לשנה הוא משתתף באחת משתי קבוצות הקרנבל היהודיות בעיר – Krewe du Jieux. קרנבל המרדי גרא במקור היה חג קתולי שאסר השתתפות יהודים, נשים ושחורים, אבל היום זהו חג הנחגג על ידי כולם, כולל רוני כחוגג וכחוקר של ניו אורלינס והתרבות שלה.

מאז הגעתו לעיר ותחילת עבודתו כמדריך הישראלי היחיד באיזור, רוני הראה את העיר לישראלים רבים, ביניהם שופטים, אילי בנין, ואפילו הבעלים של חנות הממתקים מילדותו בקריות. הוא מחכה בכליון עיניים להכיר את העיר גם לכם.

סגירת נגישות