שלושה אמני מופת: יאן ון אייק, מיכלאנג’לו ורובנס

שלושה אמני מופת עם ד“ר דורון לוריא- מרצה, אוצר וחוקר אמנות

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות חדשות של ד”ר דורון לוריא על יוצרים, אוצרים ויצרים – מאחורי הקלעים של עולם האמנות.

סדרת הרצאות זו מנסה להאיר נושאים באמנות מן הצד הפחות מוכר שלהם. בניגוד לטקסטים הרשמיים, אותם יכול כל אחד לקרוא בספרי אמנות למיניהם (המצויינים כשלעצמם, כמובן), מושם בסידרה זו דגש על נושאים באמנות, כפי שהם נראים “מבפנים” – מנקודת מבטם של אמנים (בארץ ובעולם), אוצרי מוזיאונים, רסטורטורים, סוחרי אמנות, חברות בין-לאומיות למכירות פומביות, וגם – למרבה הצער – מנקודת מבטם של זייפנים ושל פושעי-אמנות אחרים.

סודות מקצועיים, שיקולים ענייניים יותר ופחות, מאבקי כוח, מניפולציות ויצרים הסמויים מן העין, ובקיצור – הכוחות המניעים את העולם בכלל, ואת עולם האמנות בפרט.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

מיכלאנג'לו בואונארוטי : הפסל "דוד" (פרט) 1501-1504

רובנס: "הגעתה של מריה די מדיצ'י למארסיי" 1622-1625

ון אייק: 4 מלאכים מזמרים, "הערצת השה" 1415-1432

הרצאה מס’ 1

יאן ון אייק

איש המאה ה-15, גדול הציירים הפלמיים “הפרימיטיבים” (כפי שהם נקראים בחיבה) – שצייר את “נישואי ארנולפיני”, וגם צייר, יחד עם אחיו הוברט, את אחת היצירות החשובות ביותר שצויירו אי פעם: “הערצת השה”. סיפור הגניבה של חלקים מתמונה זו.

 

הרצאה מס’ 2

מיכלאנג’לו בואונארוטי

האמן הזועם תמידית. פסל, צייר או שניהם? פסלי ה”פייטה”, “דויד”, “משה”,  ציורי תקרת הקאפלה הסיסטינית ו”יום הדין האחרון”, המריבות עם האפיפיורים, עם לאונארדו דא וינצ’י ועם עצמו.

 

הרצאה מס’ 3

פיטר פאול רובנס

גדול האמנים הפלמים במאה ה-17. צייר של משמנים רוטטים (צלוליט) ותמונות דתיות נשגבות. כיצד עבדה השיטה ב”בית-החרושת” שהקים, כיצד נאלץ רובנס להמציא תדמית חדשה, הירואית אך שקרית לחלוטין, למאריה די מדיצ’י – אמו של המלך לואי ה-13. רובנס, אלמן בן 53, מתחתן עם נערה בת 16, ועוד.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות