שלושה אמני מופת: פיטר ברויגל האב, לאונארדו דא וינצ׳י, קרוואג׳ו

שלושה אמני מופת עם ד“ר דורון לוריא- מרצה, אוצר וחוקר אמנות

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות חדשות של ד”ר דורון לוריא על יוצרים, אוצרים ויצרים – מאחורי הקלעים של עולם האמנות.

סדרת הרצאות זו מנסה להאיר נושאים באמנות מן הצד הפחות מוכר שלהם. בניגוד לטקסטים הרשמיים, אותם יכול כל אחד לקרוא בספרי אמנות למיניהם (המצויינים כשלעצמם, כמובן), מושם בסידרה זו דגש על נושאים באמנות, כפי שהם נראים “מבפנים” – מנקודת מבטם של אמנים (בארץ ובעולם), אוצרי מוזיאונים, רסטורטורים, סוחרי אמנות, חברות בין-לאומיות למכירות פומביות, וגם – למרבה הצער – מנקודת מבטם של זייפנים ושל פושעי-אמנות אחרים.

סודות מקצועיים, שיקולים ענייניים יותר ופחות, מאבקי כוח, מניפולציות ויצרים הסמויים מן העין, ובקיצור – הכוחות המניעים את העולם בכלל, ואת עולם האמנות בפרט.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

קרוואג'ו – יהודית עורפת את ראש הולופרנס

פיטר ברויגל האב – מגדל בבל (1563 לערך)

לאונארדו דא וינצ'י – דיוקן ג'ינברה די בנצ'י

הרצאה  מוקלטת מס’ 1

לאונארדו דא וינצ׳י

“איש האשכולות” של הרנסאנס – מהנדס-ביצורים, ארכיטקט, העיסוקים בפיזיקה, אנטומיה, בוטניקה וזואולוגיה, ממציא הטנק, מכונת היריה, המטוס, המסוק ועוד, וגם פסל (מתוסכל…) וצייר נפלא (ה”מונה ליזה”, “הסעודה האחרונה” ועוד).

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

פיטר ברויגל האב

אחראי על תמונות מפורסמות, רוויות הומור ואהובות כגון “ציידים בשלג”, “חתונת איכרים”, “נפילת איקארוס” ו”מגדל בבל”. כינויו היה “האיכר”, אולם במציאות הוא היה בדיוק ההיפך מזה. מדוע הוא כל-כך התעניין באוכל בציוריו, וגם בהפרשת האוכל?

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

קרוואג׳ו

לאור אופיו האלים, מזגו הסוער ושליטתו בסכין, פגיון ובחרב – היתה זו רק שאלה של זמן עד אשר הוא ירצח אדם ברומא (במאי 1606) בעקבות התערבות לא מוצלחת על תוצאות משחק טניס. קרוואג’ו הוא שילוב רומנטי ברם קטלני בין גאון מסובך ופושע הנמלט מזרועות החוק. זה האיש ש”המציא”, בשנות חייו הקצרות, את אמנות הבארוק!

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות