שלושה אמני מופת: תור הזהב של האמנות ההולנדית במאה ה-17!

תור הזהב של האמנות ההולנדית במאה ה-17!

שלושה אמני מופת: פראנס האלס, רמברנדט ון ריין ויוהאנס ורמר

עם ד“ר דורון לוריא- מרצה, אוצר וחוקר אמנות

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות חדשות של ד”ר דורון לוריא על יוצרים, אוצרים ויצרים – מאחורי הקלעים של עולם האמנות.

סדרת הרצאות זו מנסה להאיר נושאים באמנות מן הצד הפחות מוכר שלהם. בניגוד לטקסטים הרשמיים, אותם יכול כל אחד לקרוא בספרי אמנות למיניהם (המצויינים כשלעצמם, כמובן), מושם בסידרה זו דגש על נושאים באמנות, כפי שהם נראים “מבפנים” – מנקודת מבטם של אמנים (בארץ ובעולם), אוצרי מוזיאונים, רסטורטורים, סוחרי אמנות, חברות בין-לאומיות למכירות פומביות, וגם – למרבה הצער – מנקודת מבטם של זייפנים ושל פושעי-אמנות אחרים.

סודות מקצועיים, שיקולים ענייניים יותר ופחות, מאבקי כוח, מניפולציות ויצרים הסמויים מן העין, ובקיצור – הכוחות המניעים את העולם בכלל, ואת עולם האמנות בפרט.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

רמברנדט: השיעור באנטומיה של דוקטור טולפ, 1632

יוהאנס ורמיר: נערה עם כובע אדום, 1665-66

פראנס האלס: הקצינים של חבורת המשמר האזרחי, 1633

הרצאה מוקלטת מס’ 1

פראנס האלס

הצייר המוקדם ביותר מבין “שלושת הענקים” של “תור הזהב ההולנדי”. יש רק בעיה אחת – הוא בכלל לא היה הולנדי, אלא פלמי במוצאו. “המשמרות האזרחיים” ודיוקנאות קבוצתיים אחרים שצייר.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

רמברנדט ון ריין – שלושה דיוקנאות קבוצתיים: “השיעור באנטומיה”, “משמר הלילה” ו”גילדת האורגים”

רמברנדט ון ריין, בנו של טוחן פשוט מן העיר ליידן, הפך לצייר ההולנדי החשוב ביותר במאה ה-17. פרשנותו הוויזואלית המקורית לסיפורי התנ”ך, העומק הפסיכולוגי והרוחני בציוריו, קשריו עם היהודים וביחוד סיפור עלייתו ונפילתו – כל אלה פרנסו בעבר אגדות רבות. הרצאה זו תתמקד בשלוש מתמונותיו החשובות ביותר (וגם הגדולות ביותר), ותעמוד על ההבדלים ביניהן.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

יוהאנס  ורמר: “נערה עם עגיל פנינה” ותמונות אחרות

האם ידוע מי באמת היתה “הנערה עם עגיל הפנינה”? המיסתורין האופף את ורמר ואת עבודתו – מה באמת אנו יודעים על ורמר, אזרח העיר דלפט, שחי 43 שנה והשאיר אחריו 38 תמונות בלבד? איזוהי התמונה היחידה שלו הנמצאת כיום עדיין ב”שוק האמנות”, ומדוע היא לא באמת נמצאת???

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות