שלושת הב’ הגדולים של השאנסון הצרפתי

שלושת הב’ הגדולים של השאנסון הצרפתי

ברל, ברסנס וברברה

עם יובל בן עמי- סופר, עיתונאי ומדריך תיירים מדרום צרפת

לכל ידידנו היקרים חובבי התרבות והמוסיקה,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות מרתקות על 3 הב’ של השנסון הצרפתי: ברל, ברסנס וברברה עם יובל בן עמי, מומחה לסיורי תרבות המתגורר בדרום צרפת.

שלושה כשרונות אדירים של הזמר הצרפתי מעניקים פתח לעולמו של השנסון: ז׳אק ברל, רומנטיקן-אירוני איש פלנדריה, ז׳ורז׳ ברסאנס, להטוטן מילים מחוצף, בן לדרום החם, וברברה הפריסאית, היהודיה, המדוייקת ומלאת הרוח. בכל פרק של הסידרה נחווה את שיריו של אחד מהם בלווי יובל בן-עמי, סופר, מוזיקאי, פרנקופיל ותושב צרפת, שיתרגם מן המילים, יבאר את העולם שבו נוצרו השירים, יוסיף מיצירתם של שנסוניירים נוספים ויעשיר בסיפורים ובניחוחות.

יובל הוא סופר ועיתונאי, יליד ירושלים (1976) מתגורר היום בדרום צרפת. הוא מחברם של חמישה ספרי עיון ומסע, וכן של הרומנים ״ניפגש באמצע הדרך״ ו-״הקומדיה התל אביבית״. בן עמי מדריך תיירים מזה עשור, בין היתר עבור נשיונל ג׳יאוגרפיק בארץ, ועבור החברה הגיאוגרפית ובאופן עצמאי באירופה. כתבותיו מתפרסמות בעיתונים הארץ, כלכליסט וגלובס, וכמו כן במגזינים ובאתרים העוסקים במסע ובתיירות. יובל פעיל גם כמוזיקאי וכאמן רב-תחומי.

ברברה

ז'אק ברל

ז'ורז' ברסנס

הרצאה מוקלטת מס’ 1

ז’אק ברל הפואטיקה, ההומור והאופל

נצא לדרך בעקבות ז׳אק ברל, מן השדות השטוחים של פלנדריה אל פריז של שנות החמישים והשישים. נחקור את הפואטיקה שלו, את ההומור, את האופל. נאזין ללהיטיו הגדולים, נפרש את מילותיהם וננסה לדעת בכאב הייחודי שנשא איתו כאמן ושמצא ביטוי מיוחד באלבומו האחרון. ניגע גם בעולמם של משוררים שהשפיעו על ברל ושל אמנים שהושפעו ממנו, ובהם האמן הבלגי העכשווי סטרומאה.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

ז’ורז’ ברסנס הצרפתית העשירה, הייחודית והמלוכלכת, יחסו לדת, לאהבה ולפריז

האוזן העברית מכירה את ז׳ורז׳ ברסנס מן התרגומים אותם שר יוסי בנאי. נלמד להאזין למקור, לצרפתית העשירה, הייחודית והמלוכלכת. נכיר את הפוליטי והאישי בשירי ברסנס, את יחסו לדת, לאהבה, לפריז ולעיר הולדתו סט. מברסנס נפליג למשוררים שאהב: לואי אראגון, פרנסיס ז׳אם, פול פור ואחרים, ולאמנים אחרים שהעזו לבחון גבולות בעולם השאנסון, ובייחוד סרז׳ גנסבור.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

ברברה עירוניות מתוחכמת, עומק רגשי ואלגנטיות מנצחת

הקול הייחודי והרוח העזה של ברברה מעניקים יותר מהקשר יהודי וזווית נשית. בין היתר: הם מחברים אותנו אל פריז. בין ברל הצפוני לברסנס הדרומי, ביטאה ברברה עירוניות מתוחכמת, עומק רגשי ואלגנטיות מנצחת. היא גם העניקה לנו חלון ליוצרות גדולות של השאנסון, שפיאף בינהן, וליוצרים גדולים שפעלו לצידה, מז׳ורז׳ מוסטאקי לסרז׳ רז׳יאני. אין אישיות נפלאה מזאת לסיים בה את הסדרה.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות