שרשרת של ריאקציות אמנותיות: כולם מורדים בכולם

שרשרת של ריאקציות אמנותיות: כולם מורדים בכולם

אימפרסיוניזם ומאנה, ון גוך, סוריאליזם ודאלי ואחרים

עם ד“ר דורון לוריא- מרצה, אוצר וחוקר אמנות

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות חדשות של ד”ר דורון לוריא בנושא: שרשרת של ריאקציות אמנותיות: כולם מורדים בכולם.

תולדות הציביליזציה והאמנות לימדונו שתקופות אורכות מאות בשנים: ימי-הביניים (אלף שנה), הרנסאנס (200 שנה), הבארוק (מאה שנים), הרוקוקו (כמאה שנים). והנה, לפתע – עצבנות ניכרת בכל: זרמים באים ונהדפים בזה אחר זה. ניאו-קלאסיקה, רומנטיקה, ריאליזם, אימפרסיוניזם, פואנטיליזם, פוסט-אימפרסיוניזם, קוביזם, אוואנגארד, דאדא, סוריאליזם, פוטוריזם, אקספרסיוניזם ועוד ועוד. על מעט מכל אלה נשתדל לעמוד בסידרה זו.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

סלבדור דאלי

קלוד מונה: תחנת סן לאזאר

ון-גוך: דיוקן עצמי

הרצאה מוקלטת מס’ 1

אימפרסיוניזם ואדואר מאנה

פירוש המילה “אימפרסיוניזם” הוא “התרשמותיות”, וזוהי תנועה אמנותית שרווחה באירופה, ובעיקר בפאריז, בשנים 1865–1880. נמנו עליה אמנים כגון פייר-אוגוסט רנואר, קאמי פיסארו, אדגר דגא, קלוד מונה ועוד. למרות שמאנה נחשב כ”מבשר” הסגנון – הוא מעולם לא נמנה על חברי תנועה זו. כיצד השפיעו תיאורית האור, התיעוש המואץ, חיי-הלילה של פריז והמצאת הצילום על האימפרסיוניסטים?

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

מי הרג את ון גוך?

הגאון הבלתי מובן שהעניק לנו סדרת מופלאה של דיוקנאות עצמיים, את “החמניות”, “הגשר בלאנגלוא”, “הבית הצהוב” ועוד. דיוקנו של אמן מיוסר, שצייר במשך תשע שנים בלבד, עד למותו ללא עת (בשנת 1890, בגיל 37). יחסיו עם נשים, יחסיו עם האח תיאו, ומה באמת קרה בינו לבין הצייר פול גוגן. הגירסה הרשמית למותו: התאבדות. האמנם? מה הקשר בין גיבור המערב הפרוע האמריקאי “באפאלו ביל” לבין מותו המסתורי של ון גוך?

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

סוריאליזם

סוּרֵיאָלִיזְם (תרגום: על-מציאותי) הוא זרם באמנות שפעל בעיקר בשנות העשרים והשלושים של המאה ה-20, מרכזו היה בפריז והוא כלל ציירים, סופרים, משוררים, מוזיקאים, אנשי קולנוע ועוד. אמנים בולטים: רנא מאגריט, סלבדור דאלי, מקס ארנסט ועוד.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות