תרבות היין- ״חולץ פקקים״ ליין צרפתי- אפריל 2021

מפת היין של צרפת- תרבות, בישול, אנשים

עם יובל בן עמי- סופר, עיתונאי ומדריך תיירים מדרום צרפת

לכל ידידנו היקרים חובבי התרבות והמוסיקה,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות מרתקות בנושא: איך להעריך יין צרפתי? מה לחפש בו ואיך לדבר עליו? איך לקרוא את התווית ואיך לבחור מבין הבקבוקים? יובל בן-עמי, סופר, עיתונאי, מדריך טיולים ותושב פרובנס יציג בפניכם את מפת היין של צרפת וימזוג לכם כוס מלאה בסיפורים וטעמים. נשוחח על יין, על תרבות יין, על יין ובישול, על יין ואנשים, על יין ומסורת ועל יין ואופקים חדשים.

יובל בן עמי הוא סופר ועיתונאי, יליד ירושלים (1976) מתגורר היום בדרום צרפת. הוא מחברם של חמישה ספרי עיון ומסע, וכן של הרומנים ״ניפגש באמצע הדרך״ ו-״הקומדיה התל אביבית״. בן עמי מדריך תיירים מזה עשור, בין היתר עבור נשיונל ג׳יאוגרפיק בארץ, ועבור החברה הגיאוגרפית ובאופן עצמאי באירופה. כתבותיו מתפרסמות בעיתונים הארץ, כלכליסט וגלובס, וכמו כן במגזינים ובאתרים העוסקים במסע ובתיירות. יובל פעיל גם כמוזיקאי וכאמן רב-תחומי.

הרצאה מס’ 1

יום שני 5 באפריל בשעה 19:00

הדרום העמוק 

נפתח בהקדמה קצרה. נספר על השילוש הקדוש: זנים, טרואר ומתודה. נבין את שיטת האפלסיון ונלמד לפענח את תוויות היין של צרפת. אחר כך נצלול היישר לתוך חבית הסירה והדרנאש של צרפת הים תיכונית.  נלמד מה לחפש בניחוחם ובטעמם של יינות דרום עמק הרון ופרובנס.

 

הרצאה מס’ 2

יום שני 12 באפריל בשעה 19:00

כרמי הפלא

בדרום מערב צרפת מולכת בורדו, עם יקביה האציליים וההיסטוריים, שארבעה זני ענבים מחוללים פלאים במרתפיהם. במזרחה של הארץ: חבל בורגונדי מפיק קסם ממדרונות צרים ומהוללים. נשוחח על אלה, וגם על אזורי יין הגובלים בהם: נחקור את מיטבה של צרפת, מדרון אחר מדרון ונלמד לדבר בלשון הגפנים.

 

הרצאה מס’ 3

יום שני 19 באפריל בשעה 19:00

עולמות מבוקבקים 

זה הזמן לחקור את ״היוצאים מן הכלל״: השמפניה, יינות אלזס המשובחים, יינות הרי האלפים, צפון עמק הרון והפתעות אחרות. מה בין ״ארמיטאז׳״ ו-״קרוז ארמיטאז׳״? האם נכון להסחף אחרי שגעון הבוז׳ולה נובו? מהי מילת הסתרים של יינות הלואר? לסיום נציץ גם בעולמות אחרים של תרבות שתיה צרפתית: קוניאק, ארמניאק, אפרטיבים ודיז׳סטיבים, תרבות הסיידר של ברטאן ואפילו בירה.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי שני בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה אוטומטית

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה- בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 5,12,19 באפריל, ימי שני ב 19:00

סגירת נגישות