פסטיבל אנסקו למוסיקה הקלאסית הטוב בעולם – 2019

פסטיבל אנסקו 2019
הצטרפו אלינו ל-“קרם דה לה קרם“ של פסטיבלי המוסיקה הקלאסית בעולם – פסטיבל ג’ורג’ אנסקו הבינלאומי
תאריכי הנסיעה: 6-13 בספטמבר 2019
ליווי והרצאות: הפסנתרנית אירנה פרידלנדר

השפע המוצע בפסטיבל הזה הוא כמעט בלתי נתפס!

התזמורות הטובות בעולם לצד הסולנים הנחשבים ביותר, בביצועים של היצירות החשובות והאהובות ביותר מרפרטואר המוסיקה הקלאסית הבינלאומית

פסטיבל Enescu ניצב בשורה הראשונה של ארועי המוסיקה הקלאסית התזמורתיים הבינלאומיים

יום שישי, 6 בספטמבר 2019

יציאה מתל אביב בטיסת בוקר ישירה של אל-על לבוקרשט.

לקראת הצהריים נצא לסיור פנורמי בעיר בוקרשט שלא לחינם נקראה “פריז הקטנה”. הרחובות הרחבים עם מבנים היסטוריים לצידם, המזכירים את השאנז אליזה בפריז. נראה את ארמון הפרלמנט / בית העם, נעבור בשדרות Victoriei, שדרת הארמונות, נראה את מבני ארמון Cantacuzino כיום מוזיאון אנסקו למוסיקה, המוזיאון להיסטוריה. ארוחת צהריים משותפת במסעדה והגעה למלון הילטון המפואר (5 כוכבים), הצמוד לאולמות המופעים.

בערב קונצרט עם התזמורת הלאומית של צרפת בניצוח EMMANUEL KRIVINE והפסנתרן EVGENY KISSINI ביצירות מאת ליסט ומוסורגסקי.

יום שבת, 7 בספטמבר 2019

בבוקר הרצאה “פנטזיה רומנית או גאון מבוקרשט (ג’. אנסקו בשלל צבעים)”, ורסיטל לפסנתר של CHARLES RICHARD HAMELIN ביצירות מאת דביסי, רחמנינוב ופרוקופייב.

אח”כ ביקור ברובע היהודי ובעיר העתיקה Lipscani. סיור קצר בשלושת בתי הכנסת המפוארים ששרדו בבוקרשט ושופצו לאחרונה. נשמע על חיי הקהילה היהודית ברומניה אז והיום. נראה את מצבת השואה ונלמד על השואה בקרב יהדות רומניה המפוארת (מעל 850 אלף נפש).

אחה”צ קונצרט עם הכנרת המדהימה ג’וליה פישר ביצירות מאת מוצרט , ברהמס, ראוול ואנסקו.

ארוחת ערב משותפת במסעדה.

מכרה מלח רומניה

יום ראשון, 8 בספטמבר 2019

סיור מודרך בהר המלח באחד ממכרות המלח הגדולים ברומניה, בו נוכל לראות הר מלח מבפנים. במקום טמפרטורה קבועה ומיזוג אוויר טבעי. רבים חושבים כי האוויר הטהור הינו בעל סגולות רפואיות. למקום מאפיינים מיוחדים ומעניינים. למשל, המעלית בנויה ללא חלקי מתכת, בגלל החשש מחלודה.

בערב קונצרט עם הפסנתרנית YUJA WANG  והתזמורת הסקסונית הממלכתית של דרזדן, בניצוחו של MYUNG-WHUN CHUNG ביצירות מאת רחמנינוב ושוסטקוביץ’.

יום שני, 9 בספטמבר 2019

בבוקר הרצאה במלון בנושא חזיונות חולפים (מ.ראוול וק.דביוסי והציירים האימפרסיוניסטים).

ביקור בבית העם או ארמון העם או ארמון הפרלמנט – כל אלה שמות שניתנו לבניין המשרדים השני בגודלו בעולם לאחר הפנטגון. מבנה בן 1,000 אולמות ענק. נבקר במשך שעתיים בפחות מ-5% מהיכליו. מבנה אינסופי בן 14 קומות מעל הקרקע ואינספור מתחת לקרקע. בניין שבנייתו החלה בתקופתו של הרודן צ’אושסקו – הסיור דומה לביקור במוח של מגלומן אמיתי.

ארוחה משותפת במסעדה ובערב קונצרט עם התזמורת הסקסונית הממלכתית של דרזדן בניצוח MYUNG-WHUN CHUNG עם הסופרן KRISTINE OPOLAIS ביצירות מאת צ’ייקובסקי, וובר ואנסקו.

יום שלישי, 10 בספטמבר 2019

נצא אל סיניה, עיירת נופש מלכותית המשמשת לסקי וקייט שהוקמה על ידי נסיך רומני שביקר בסיני בתקופת מסעות הצלב, וקרויה על שם הר סיני. בסיניה נבקר בארמון פלש, אחד היפים בארמונות אירופה, אשר לימים יגרום כמעט לפשיטת רגל של המדינה. צ’אושסקו, הרודן הקומוניסטי של רומניה, הפך ארמון זה למעונו הרשמי ורק לאחרונה הארמון נפתח במלואו למבקרים.

בצהריים ארוחה משותפת במסעדה.

בערב קונצרט עם תזמורת הצעירים של רומניה בניצוח MICHAEL SANDERLING והפסנתרן NOBUYUKI TSUJII ביצירות מאת ברהמס, שנברג, ליגטי ורחמנינוב.

יום רביעי, 11 בספטמבר 2019

בבוקר הרצאה במלון: “לא רק צ’ייקובסקי (מוזיקה ואמנות רוסית על התפר במאות ה-19 וה-20)”.

ביקור במעונו הרשמי של הרודן צ’אושסקו – ארמון Primaverii, אשר נפתח לפני כשנה למבקרים. נוכל להתרשם שם מחייו של הרודן ושל שלושת ילדיו, בשכונה יפה ויוקרתית על שפת אגם. נוכל לראות את בגדיהם של הזוג הנשיאותי ושל הילדים, את הריהוט, האמבטיות ועוד – כפי שהושאר מיד אחרי ההפיכה ב-22 בדצמבר 1989.

אחה”צ קונצרט התזמורת הפילהרמונית של מונטה קרלו עם המנצח MAXIM VENGEROV ביצירות מאת צ’ייקובסקי ואנסקו.

בערב קונצרט עם התזמורת הסימפונית הממלכתית של רוסיה “יבגני סבטלנוב” בניצוח VLADIMIR JUROWSKI והפסנתרן ALEXANDRA SILOCEA ביצירות מאת שוסקטוביץ’, ווסטין ואנסקו.

יום חמישי, 12 בספטמבר 2019

נצא אל ארמון Mogosoaia, שם קונסטנטין ברנקובאנו בונה ארמון וגינות בסגנון גני ורסאי בפריס. נתרשם מן הארמון ומן הגנים המטופחים, נשב על שפת האגם ונהנה מן הרוגע ומן היופי המלבלב של הפריחה האביבית.

ביקור במוזיאון לאמנות בהדרכת הפסנתרנית אירנה פרידלנדר, שעוסקת בקשר בן צליל וצבע ומספרת על היחס המרתק בין יצירות מוסיקליות וציורים: “לראות את המוסיקה ולשמוע את הציור”.

אחה”צ קונצרט עם Sir Bryn Terfel בס-בריטון והתזמורת הפילהרמונית של מונטה קרלו בניצוחו של GARETH JONES ויצירות מתוך ‘פלסטף’ , ‘כנר על הגג’ ו-Traditional Amazing Grace.

יום שישי, 13 בספטמבר 2019

לאחר ארוחת הבוקר, טיסת אל על מבוקרשט לשדה התעופה בן גוריון.

הצטרפו אלינו לפסטיבל המוסיקה הקלאסית הטוב בעולם!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

מה כלול במחיר הנסיעה

  • טיסות ישירות וסדירות בחברת אל על לבוקרשט וחזרה.
  • אוטובוס תיירים צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה.
  • מלון 5 כוכבים Athenee Palace Hilton Bucharest על בסיס B&B הצמוד לאולמות המופעים לאתר המלון.
  • 6 ארוחות משותפות במסעדות.
  • מלווה לקבוצה מטעם חברת ‘שמים הפקות בינלאומיות
  • הדרכה מוסיקלית: הפסנתרנית אירנה פרידלנדר.
  • כניסות לכל האתרים, ארמונות ומוזיאונים.
  • כרטיסים מדרגה A לכל המופעים (9 קונצרטים).
  • מפגש מקדים שבו תינתן הרצאה על המלחינים והאמנים המשתתפים.

*** הזכות לשינויים שמורה למארגנים

סגירת נגישות